Amazon tilbyr 125.000 fast ansettelse
Amazon vil konvertere 125 000 av til sammen 175 000 midlertidige stillinger som er opprettet siden mars til faste stillinger, hvis de ansatte ønsker å forbli hos Amazon på sikt.
– I mars kunngjorde vi ansettelse av 175.000 stillinger i verdikjeden vår for å hjelpe lokalsamfunnene og holde flest mulig mennesker i arbeid under COVID-19-pandemien, heter det på The Amazon Blog.
– Som andre selskaper, hyret vi inn disse personene til midlertidige stillinger for å møte en kraftig økning i etterspørselen. Mange hadde håp om å komme tilbake til sine tidligere selskaper når statene begynte å åpne opp igjen.
Nå som det langsiktige bildet er blitt tydeligere, åpner vi nå for at 125.000 av de som kom midlertidig til oss, kan bli hos oss i Amazon og gå over til vanlig heltidsjobb med start i juni.
Amazon tilbyr en lønn på minimum $ 15 i timen og tilgang til opplæringsprogrammer som kan være springbrett til en karrierevei hos Amazon eller i andre selskaper.
– Vi håper at muligheten så mange mennesker får til å være i Amazon over tid bidrar til å avhjelpe belastningen med høy arbeidsledighet over hele USA, ettersom vi alle jobber sammen for å kjempe oss gjennom denne krisen.
Flere retailnotiser
-
Nå kan mobilen brukes som betalingsterminal
-
Taxfree og matbutikker kan bli streikestengt
-
Konkurransetilsynet overtar håndhevingen av lov om god handelsskikk
-
Victoria's Secret til sak mot Normal
-
Nordmenn bruker minst kontanter i Norden
-
Outland etablerer seg på Jekta Storsenter i Tromsø
-
Rustas kundeklubb når sju millioner medlemmer
-
Tre nominerte til Etisk handel prisen 2026
-
Konkurransetilsynet vil vurdere Elkjøps oppkjøp av Eplehuset
-
Mann laget flammer med lighter og hårspray i butikk
-
First Price og Fiskemannen dropper laks med russisk fôr
-
Fagforening anmelder Felleskjøpet for søndagsåpent
-
Unge Venstre vil la 15-åringer få selge alkohol
-
Orkla slår sammen merkevarer – Nora-syltetøy forsvinner
-
Nedgang i detaljhandelen i februar
-
Flying Tiger tilbakekaller blyholdige drikkeglass
-
Coop Øst og Virke anker overtidsdom – frykter milliardsmell
-
Svenske grensebutikker kutter matmoms allerede onsdag
-
Dagligvarebransjen omsatte for 280 milliarder kroner i fjor – 5,4 prosent opp
-
Esa godtar Elkjøp-tiltak – avslutter sak mot selskapet