Schenker øker tog-frekvensen Oslo-Narvik
Med fokus på miljø, forutsigbarhet og en kostnadseffektiv transport, skal Schenker-toget nå gi enda bedre muligheter for sjømatnæringen i Nord Norge.
Schenker øker frekvens og kapasitet på NRE (North Rail Express), og åpner dermed opp for en økning av volumer med sjømat via Narvik til Oslo, og videre til sluttkunder i Norge, Europa og resten av verden. Videretransporten går med både bil og fly. Sjømat på tog har blitt et pålitelig og godt transportalternativ, og med fokus på bærekraftige logistikkløsninger kan man dra på seg en solid porsjon med god miljøsamvittighet ved bruk av Schenkers eget tog som går i fast rute mellom Narvik og Oslo med avgang hver dag, mandag til lørdag.
For å imøtekomme etterspørselen i markedet økte frekvensen nylig fra fem til seks avganger pr. uke. Dette skal gi god fleksibilitet for kundene i Nord-Norge. Schenker har dyktige lokale transportører som sørger for inntransport fra fiskebrukene til toget. Vær, vind og årstidene byr på utfordringer, så hyppig frekvens og forutsigbarhet bør være et godt bidrag for å sikre transporten for sjømatnæringen.
Nå går toget alle dager unntatt søndag. Selve økningen med èn togavgang sparer norske veier for hele 26 vogntog, så løsningen bidrar godt i miljøvennlig retning.
Schenker ser også at EU sin mobilitetspakke strammer opp forholdene rundt internasjonal transport. Kjøre- og hviletidsbestemmelsene, samt kabotasje og avlønning, er i fokus, slik at konkurranse og rammevilkår forholder seg likt hos transportselskapene i alle europeiske land. Dette sammen med et økende miljøfokus aktualiserer bruk av tog som en kostnadseffektiv mulighet for transport av sjømat fra området.
Flere retailnotiser
-
Ingen stans i vareleveringer - streik avverget
-
Vipps gikk varm da Norge vant VM-kamp
-
Gullsmed-brekk i Oslo: – Et presist angrep
-
Nets: Kinesisk turistforbruk øker kraftig i Norge
-
Betydelig lavere matprisvekst i mai
-
Biltema Café Mjøndalen med egen MIF Toppfotball-meny
-
Shein får gigabot i Frankrike
-
Kicks lanserer wellness-kategori
-
Norgesgruppen endrer Trumf-bonus etter kritikk
-
Høyesterett tar sak om Wolt-bud
-
Varehandel-forhandlinger i gang
-
Adlibris legger ned norsk nettbutikk
-
Mekling i varehandelen – Nær 1000 butikkansatte kan bli tatt ut i streik
-
Gamestop vil kjøpe Ebay – byr 55,5 milliarder dollar
-
Nå kan mobilen brukes som betalingsterminal
-
Taxfree og matbutikker kan bli streikestengt
-
Konkurransetilsynet overtar håndhevingen av lov om god handelsskikk
-
Victoria's Secret til sak mot Normal
-
Nordmenn bruker minst kontanter i Norden
-
Outland etablerer seg på Jekta Storsenter i Tromsø