Instabox Store åpner i Bergen
Instabox utvider nettverket sitt med åpningen av sin tredje Instabox Store i Norge. Den nye lokasjonen blir Bergens første og Norges største Instabox Store, og vil tilby et eget hentested for pakker i forkant av Black Friday og årets julehandel. Den offisielle åpningen finner sted 1. november.
Åpningen markerer neste steg i utviklingen av Instabox sitt nettverk av pakkeskap i Norge. Den nye Instabox Store vil ha nærmere 400 pakkerom. Åpningstidene vil være mandag–lørdag kl. 06.00–23.00 og søndag kl. 08.00–23.00.
- Vi ønsker å gjøre det enklere for kundene å hente pakkene sine som en del av hverdagen. Med vår første Instabox Store i Bergen øker vi kapasiteten og gir kundene enda et praktisk alternativ i forkant av en travel handelssesong. Vi gleder oss til å åpne dørene og gjøre tjenesten vår tilgjengelig for enda flere i Bergen, sier Erik Enfors, Country Manager Norway i Instabee Group.
Flere pakkeskap samlet på ett sted
I tett befolkede byområder kan det være utfordrende å finne egnede plasseringer for tradisjonelle pakkeskap. Instabox Store-konseptet tilbyr et alternativ: I stedet for å plassere pakkeskap utelukkende i dagligvarebutikker, kjøpesentre eller andre næringslokaler, kan et stort antall pakkerom samles på ett sted som er spesielt tilrettelagt for pakkehenting.
Instabox Stores supplerer det eksisterende nettverket og gjør det mulig å øke kapasiteten i områder der plassen er begrenset. For kundene betyr dette flere leveringsalternativer når de handler hos nettbutikker som tilbyr Instabox.
Utvider også i Finland
Bergen blir den tredje Instabox Store i Norge. Åpningen er også en del av Instabee Groups større satsing på egne hentesteder for pakker. Denne uken åpner konsernet også en Budbee Store i Finland.
- Vi utforsker ulike måter å utvikle nettverket vårt på for å møte behovene i hver enkelt by. Egne hentesteder gir oss enda en mulighet til å gjøre tjenestene våre mer tilgjengelige for kundene, samtidig som vi øker kapasiteten der det er behov. Bergen er neste steg i denne utviklingen, sier Erik Enfors.
Flere retailnotiser
-
Betonmast bygger nytt handelsbygg for Thon på Orkanger
-
Isbilen legges ned: – En svært vanskelig beslutning
-
Tolletaten slår Temu-alarm: – Vi har ikke kontroll
-
Norske Meny er danskenes dagligvarefavoritt
-
Elkjøp får ikke gjennomført salg
-
H&M faller på børsen – påvirkes av krigen i Midtøsten
-
EU-domstolen stanser ytre-høyrepartis bruk av Ikeas varemerke
-
Streik avverget i grossistoppgjøret
-
Resurs har inngått avtale med Ikea
-
Kraftig salgsvekst for Lego
-
Panduros kundeklubb når to millioner medlemmer
-
Rusta åpner fem nye varehus i Norge i høst
-
Utenlandssvensker kan forhåndsstemme på Ikea
-
XXL kjøper Ulvang-merkevaren
-
Orkla kjøper nederlandsk godterigigant
-
Normal tilbakekaller kinesisk godteri
-
Ikea ekspanderer i USA
-
Adidas vant VM i retail
-
Financial Times: Uber Eats snur – Norge-satsing på vent
-
Nok en leveringsrekord under VM-kamp