
Ny kommersiell direktør i Komplett
Lene Iren Oen er ansatt som ny kommersiell direktør i Komplett etter Anton Hagberg. Hun får dermed ansvar for Komplett.no, Komplett.se og Komplett.dk.
Oen kommer fra stillingen som daglig leder i Blush.no.
– Lene Iren Oen er en målbevisst, dyktig og grundig leder som har sterke resultater å vise til. Som kommersiell direktør vil Oen få ansvaret for å videreutvikle våre flaggskipbutikker i Norge, Sverige og Danmark, og bygge videre på posisjonen som Nordens største netthandelskonsern, sier Ole Vinje, konsernsjef i Komplett Group, ifølge en pressemelding.
Lene Iren Oen (38) er opprinnelig fra Sandefjord og begynte i Komplett i 2006. Siden 2012 har hun hatt ansvaret for Blush.no, og under Oens ledelse har Blush hatt en kraftig omsetnings- og kundevekst. I 2014 hadde nettbutikken over 100 000 aktive kunder. Nå får hun ansvaret for tre nettbutikker med en samlet omsetning på 3,5 milliarder.
– Det trigger meg at Komplett har så sterke vekstambisjoner og at netthandel er en bransje i sterk vekst. Jeg er takknemlig for at jeg nå får muligheten til å være med å bygge Nordens største shoppingopplevelse på nett, sier Lene Iren Oen.
Lene tar over stillingen til Anton Hagberg, som går over i en ny stilling som direktør i Komplett Nordic.