Elkjøp støtter Barnekreftforeningen
- Vi er godt fornøyde med samarbeidet vi hadde med Barnekreftforeningen i fjor, og er glade for at vi nå kan bidra på ny, sier Marius Klemo, Brand & Digital Manger i Elkjøp Norge.
Gjennom Barnekreftsmåneden i september 2020, bidro Elkjøp og deres ansatte til felles innsamling ved å tilby «Gullsløyfen» i alle Elkjøp-butikker. Nå inngår de nytt samarbeid med Barnekreftforeningen for å støtte det viktige arbeidet, som primært går til forskning på barnekreft.
- Barnekreftforeningen har et mål som må være Norges fineste: ingen barn skal dø av kreft, sier Klemo som er stolt av engasjementet kolleger viste i fjor da flere gullsløyfer måtte bestilles opp for de fløy bokstavelig talt ut av butikkene.
I tillegg til å støtte med inntekt av Gullsløyfer, støtter Elkjøp med nettbrett til sykehusene Rikshospitalet, St. Olavs, UNN og Haukeland, gjennom Elkjøpfondet. Nettbrettene skal brukes til e-bøker, underholdning og som kilde til informasjon til pasienter som ikke har mulighet til dette på egen hånd.
- Elkjøpfondet har som mål å tette det digitale gapet og skape «innenforskap», ikke utenforskap. Med nettbrettene kan absolutt alle som her er i en krevende livssituasjon, få det litt bedre under behandling på sykehusene.
Glade for engasjerte samarbeidspartnere
Barnekreftforeningen jobber hele året med å samle inn penger til forskning på barnekreft. I tillegg bidrar foreningen med støtte og lysglimt i hverdagen til de familiene som er rammet av barnekreft.
- Engasjerte samarbeidspartnere, som Elkjøp, spiller en avgjørende rolle for at vi kan støtte videre forskning på barnekreft. Vi er veldig takknemlige for at Elkjøp ønsker å være med på laget i kampen mot barnekreft. Takket være Elkjøp sitt bidrag, kommer vi nærmere målet om at ingen barn skal dø av kreft, sier Camilla Hobøl Korsæth, Næringslivsansvarlig Barnekreftforeningen.
Flere retailnotiser
-
Brudd i forhandlingene om grossistavtalen med NHO
-
Apple-sjefen varsler høyere pris på Iphone
-
Ingen stans i vareleveringer - streik avverget
-
Vipps gikk varm da Norge vant VM-kamp
-
Gullsmed-brekk i Oslo: – Et presist angrep
-
Nets: Kinesisk turistforbruk øker kraftig i Norge
-
Betydelig lavere matprisvekst i mai
-
Biltema Café Mjøndalen med egen MIF Toppfotball-meny
-
Shein får gigabot i Frankrike
-
Kicks lanserer wellness-kategori
-
Norgesgruppen endrer Trumf-bonus etter kritikk
-
Høyesterett tar sak om Wolt-bud
-
Varehandel-forhandlinger i gang
-
Adlibris legger ned norsk nettbutikk
-
Mekling i varehandelen – Nær 1000 butikkansatte kan bli tatt ut i streik
-
Gamestop vil kjøpe Ebay – byr 55,5 milliarder dollar
-
Nå kan mobilen brukes som betalingsterminal
-
Taxfree og matbutikker kan bli streikestengt
-
Konkurransetilsynet overtar håndhevingen av lov om god handelsskikk
-
Victoria's Secret til sak mot Normal